Výchova a rodičovství

Rozhovor s Naomi Aldort na INSPIRATIVNÍ.TV


Vychovávejte děti jinak

V rozhovoru Naomi Aldortová mluví o úplně jiném způsobu výchovy dětí, než je obecně běžné, boří nefungující mýty, které jsou v současné době ve výchově obecně stále převažující a vysvětluje jak se těchto konceptů zbavit, pracovat se sebou a předat dětem to nejlepší.

Když se namísto snahy děti formovat podle našich představ, budeme snažit dětem rozumět a podporovat je v jejich cestě, tak výsledkem budou spokojené děti. A spokojené děti se chovají dobře ze své vlastní vůle. A každý chce mít spolupracující dítě, které se chová dobře, ale pokud se toho snažíme dosáhnout strachem, tak to není správný důvod pro dobré chování. To je nutí nebýt sami sebou. Naučí se bát se, být nejistí a vyhledávat jiné lidi, kteří jim řeknou co a jak mají dělat, namísto aby se řídili vnitřně. Když jsou "zakořeněny" v sobě, tak se správně chovají ze své vlastní vůle - když je respektujeme a rozumíme, co skutečně potřebují, a proč dělají, co dělají, což má vždy svůj důvod.
Určitě to ale není o tom, že děti necháte být, že děti necháte dělat, cokoliv chtějí. My také neděláme cokoliv, co nás napadne.

Překlad titulků je místy mimo, takže na nich moc neviste ;-)