Výchova a rodičovství

Knihy po výchovu a rodičovství


Aldortová Naomi: Vychováváme děti a rosteme s nimi

Naomi Aldort

Od neshod a kárání ke svobodě, rozvoji a radosti. Výchova dětí bez dominance a nedůvěry.

Knihu napsala respektovaná americká terapeutka a rodinná poradkyně Naomi Aldortová. Ukazuje ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a místo mentorování a manipulace se s dítětem zachází s úctou a respektem. Zjistíme z mnoha příkladů z praxe, že dítěti můžeme důvěřovat. Pouze se musíme zbavit starých a nefungujících rozšířených nesmyslů, co se vzorců chování týče.

Knihu čtu opakovaně a doporučuji ji ze všeho nejvíc :)))

Bonus: Pokud třeba ani nemáte děti, potom si na této knize můžete uvědomit, proč z vás je, co z vás je, a může vás to osvobodit, zahojit a dostat úplně někam jinam.

Vyhledat knihu na: heureka.cz, zbozi.cz

Jana Nováčková & Dobromila Nevolová: Respektovat a být respektován

Jana Nováčková a Dobromila Nevolová
PeopleComm 2020

Aktualizované vydání úspěšné knihy.

Pokud se snažíte o partnerský, respektující přístup k výchově a vzdělání, tato kniha je určena právě pro Vás. Ukazuje postupy, které se dají okamžitě využít v praxi. Je vhodná pro rodiče, učitele a všechny, kteří chtějí rozšířit své komunikační dovednosti pro zvládání běžných i náročnějších životních situací. Důsledkem osvojení těchto dovedností je udržení dobrých vztahů a pocit vnitřního klidu a sebeúcty.

Knihu mohu doporučit :-)

Vyhledat knihu na: heureka.cz, zbozi.cz

Gordon Neufeld a Gábor Maté - Držte si své děti: Proč jsou rodiče důležitější než kamarádi (vrstevníci)

Gordon Neufeld a Gábor Maté
PeopleComm 2019

Přelomová kniha, která od základu mění pohled na rodičovství. Především ale upozorňuje na jeden z nejnebezpečnějších (a zároveň na jeden z nejvíce ignorovaných) negativních trendů dnešní výchovy, kdy rodiče ztrácejí své děti na úkor jejich vrstevníků mnohem dříve, než by bylo pro zdravý vývoj dětí dobré a vlastně nutné. Kniha popisuje podstatu „pouta“ (podobně jako kniha Budování citového pouta), jakéhosi vrozeného magnetismu, který k sobě přitahuje děti a rodiče. Autoři srozumitelně a čtivě vysvětlují, kde se pouto bere, jak o něj přicházíme, co to pro nás všechny znamená a hlavně, co s tím my rodiče můžeme udělat.

Vyhledat knihu na: heureka.cz, zbozi.cz

Thomas Gordon: Výchova bez poražených

Thomas Gordon
Malvern 2012

Kniha amerického psychologa Thomase Gordona, nominovaného na Nobelovu cenu za mír, srozumitelně a názorně popisuje postupy, jak komunikovat s dětmi, jak posílit spolupráci v rodině a jak efektivně řešit problémy.

Vyhledat knihu na: heureka.cz, zbozi.cz